Ako sa starať o vlasy v lete?
News

Ako sa starať o vlasy v lete?

Apr 29, 2023

My ženy snívame o tom, že na hlave budeme nosiť vlasy snov. Krátke či dlhé, každá z nás má presnú predstavu o ideálnom strihu. Túto predstavu nedosiahneme bez vlasov, ktoré sú zároveň pružné, robustné, lesklé a s určitou fixáciou a kontrolovaným objemom.

 V lete sú vlasy vystavené rovnakým stresom ako pokožka: teplo, slnko, morská soľ, chlór z bazénov, horúci vietor. Pridajte k tomu častejšie umývanie, aby ste sa zbavili nečistôt a potu. Výsledok nie je potešujúci: dĺžky vyschnú, končeky sa rozštiepia, prirodzený lesk zhasne.

 Dámy, ak nechcete v septembri počuť od svojho kaderníka: "Sú suché ako slama, všetko musíme ostrihať!" prečítajte si nasledujúce rady. Radi vám poradíme, ako si udržať svoje vlasy krásne a zdravé po celé leto.

 

 

 Čo oslabuje moje vlasy v lete?

Rovnako ako vaša pokožka, aj vlasy sa skladajú z keratínu a melanínu.

Keratín vytvára vlasovú štruktúru nazývanú vlasový driek. Dodáva tiež objem, pružnosť a odolnosť. Vlasy majú 3 vrstvy. Vonkajší sa nazýva kutikula. Skladá sa z tesného a hustého prekrývania keratínových šupín. Jednou z úloh kutikuly je chrániť melanín tým, že zostane dobre nepriepustný.

 Práve slnečným žiarením sa drobné šupinky kutikuly oslabujú. Stačí pár dni intenzívneho slnenia sa a kutikuly sa ničia a vlas nie je chránený. Ochrana vlasov je potom úplne deaktivovaná. Keď je kutikula otvorená, UV lúče napadnú vlasový melanín. Melanín je pigment, ktorý dodáva farbu pokožke, ale aj vlasom. Pod oxidačným účinkom UV lúčov sa vlasy začnú odfarbovať. To je už znak toho, že vaše vlasy potrebujú pomoc.

 Okrem toho UV žiarenie modifikuje štruktúru keratínu. Vzniká tak veľká lámavosť, ktorá vlas potom robí krehkým, suchým, drsným a matným. To ešte viac prispieva k celkovému oslabeniu vašich vlasov.

                                                                           

 Tipy na ochranu vlasov počas letných radovánok:

  1. Pred každým plávaním alebo pobytom na slnku si vlasy naolejujte. Po každom plávaní si vlasy nezabudnite znova natrieť. Vyskúšajte jedinečný olej 3v1 Lumière d'Or. Vlasové oleje sú na slnku veľmi dobre znášané. Vlasy neuvaria, ale skôr fungujú ako štít na zachovanie ich šupín. Olej sa môže variť len pri určitej teplote. Napríklad kokosový olej dosahuje bod varu pri 177°. Vaše vlasy nikdy nedosiahnu túto teplotu, dokonca ani na slnku. Lumière d'Or je tiež ideálny ako starostlivosť po opaľovaní.
  1. Vlasy si mimo dní kúpania neumývajte. Ak sa vám zdajú byť špinavé, zakamuflujte to zapletením do vrkočov či drdolu alebo vyskúšajte čelenku. 
  1. Používajte šampóny, ktoré sú certifikované organické a neobsahujú agresívne povrchovo aktívne látky. Všetkými prostriedkami sa snažte zachovať kutikulu vlasového vlákna. Vyberte si z ponuky prírodnych šampónov a kondicionérov ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať.
  1. Vyhýbajte sa sušeniu horúcim vzduchom a horúcej žehličke. Najlepšie je nechať ich vyschnúť na vzduchu.                                                                                                       
  2. Olejová kúra je pre vlasy v lete nevyhnutná, aplikujte 2 až 3 krát týždenne. Olej potiahnite od vlasových korienkov až po končeky, nechajte pôsobiť aspoň 30 minút a potom si vlasy umyte. Ideálne je nechať si kúru celú noc pre maximálny výživný účinok.