Naša ponuka zahŕňa široký výber prírodných a organických produktov, ktoré majú vynikajúce prínosy pre vašu pleť a pokožku. Bio kozmetika je navrhnutá s dôrazom na prírodné zložky a vyhýba sa tvrdým chemikáliám a syntetickým látkam, ktoré sa bežne nachádzajú v konvenčnej kozmetike. Tieto značky sa snažia zachovať integritu a rovnováhu vašej pokožky, čím ju dokážu posilniť a vyživiť. 

 

 True Organic of Sweden 

Skutočným poslaním spoločnosti True Organic of Sweden je vytvárať produkty starostlivosti o pleť najvyššej kvality s najvyššou úrovňou organických zložiek. Spoločnosť sa zaviazala chrániť planétu, jej zdroje a všetkých, ktorí ju obývajú.

 

 Naturessere

NaturEssere sa zrodila zo sna, ako myšlienka ktorá sa vyvíjala v priebehu rokov deň po dni a viedla k zrodu radu organických prírodných kozmetických produktov. Základom hodnôt spoločnosti je vedomie, že zmena začína od nás ľudí. Každý deň sme vystavený priemyselne vyrábaným látkam, ktoré sú škodlivé pre naše zdravie a zároveň vysoko znečisťujú životné prostredie.

Čo môžeme urobiť, je rozhodnúť sa osvojiť si zdravé a zodpovedné správanie ako prvý krok k lepšiemu svetu pre nás, ale predovšetkým pre budúce generácie.
Na základe čoho vznikla línia Naturessere, ktorá má za cieľ ponúkať rad produktov navrhovaných s ohľadom na životné prostredie podľa princípu eko-udržateľnosti, sto percent prírodné, bez parabénov a netestované na zvieratách.Zakladateľom značky je Vanessa Napolitano, ako sama hovorí jej vášeň pre zdravie a krásu sa zrodila , keď získala diplom kozmetičky. Absolvovala niekoľko stáži a pracovala niekoľko rokov v parfumérií, až napokon objavila svet šetrný k životnému prostrediu a vydala sa na cestu výroby takýchto produktov pre svoju rodinu, čo bolo odrazom k vzniku značky NaturEssere. Stále sa snaží hľadať zlepšenie a globálnu víziu blahobytu, ktorá sa dotýka čo naviac aspektov nášho života. Čo jej umožnilo získať diplom konzultantka holistickej prírodnej liečbe a konzultanta v bylinkárstve a fytoterapii.

Tak sa zrodila NaturEssere Organic Cosmetics v spolupráci certifikovaných výrobných spoločnosti.

 

 Idea Toscana

"Viac ako dotyk Toskánska…"

Spoločnosť Tuscanyidea s.r.l. Bola založená v roku 2002 so zámerom vyrábať jemné organické (prírodné) kozmetické produkty pre osobné použitie, darčeky a dekoratívne doplnky pre domácnosti. 

Myšlienkou bolo spojiť umeleckú, architektonickú a literárnu krásu Toskánska s prácou remeselných výrobcov, ktorí v tejto oblasti dokázali čerpať z obrovského umeleckého a kultúrneho dedičstva, ktoré tu zanechali predkovia. Každá fáza procesu je prevedená remeselne podľa toskánskej výrobnej tradície s dôrazom na najmenšie detaily.

Vízia spoločnosti je poskytnúť ľuďom každodennú skúsenosť starostlivosti o seba a blahobyt na toskánsky spôsob, nech sa už nachádzajú kdekoľvek na svete.

Olivovník, cyprus a vinič sú najbežnejšie rastliny v toskánskej krajine. Spolu so sedliackymi domami a kopcami vytvárajú celosvetovo jedinečný zväzok medzi ľuďmi a prírodou.

Z tohto zväzku pramení jedená zo základných ingrediencií používaná v produktoch a tou je organický extra panenský olivový olej vyrábaný tradičným spôsobom (Spemitura) výlučne použitím  mechanických a nie chemických systémov.

Olivový olej je zelenej farby so zlatožltým odleskom, s nemeniteľnou ovocnou chuťou a typickou arómou artičokou, feniklu a zelených listov. Tento vzácny olivový olej s nízkou kyslosťou je bohatý na polynenasýtené a mononenasýtené tuky, ktoré sú ľahko stráviteľne pre ľudský metabolizmus.

Navyše je bohatý na polyfenoly a vitamín E, ktoré vďaka svojmu antioxidačnému pôsobeniu dokážu účinne pôsobiť proti škodlivým účinkom voľných radikálov, ktoré sú zodpovedné najmä za starnutie buniek a pokožky.

Tradícia používania olivového oleja v kozmetickom sektore sa traduje od čias Egypťanov po Grékov, od Etruskom po Rimanov, cez florentských obchodníkov až do súčasnosti.

Výhradné používanie označenia Organický extra panenský olivový olej TOSCANO CHZO úplne zaručuje pravosť a jedine toskánsky pôvod tejto vzácnej suroviny, ktorá podlieha prísnym a nestrannými kontrolám. Tento olej je chráneným zemepisným označením (P.G.I.) v súlade s definíciou uvedenou v čl. 44 nariadenia Európskeho spoločenstva č. 1151/2012.

Na základe tohto vznikla kozmetická rada PRIMA SPREMITURA, ktorá rešpektuje životné prostredie, pôdu a zdravie a používa extra panenský olivový olej z organického pôvodu (TOSCANO CHZO).

Okrem tejto rady vznikla v roku 2012 nová rada zameraná na starostlivosť o tvár PRIMA SPREMITURA BIO, prvý taliansky kozmetický rad certifikovaný ako ORGANICKÁ KOZMETIKA.

V roku 2018 vznikla PRIMA FIORITURA ružová rada venovaná starostlivosti o pery, ruky a tvár. Zloženie tejto rady je vyrobené z organických výťažkov zo šípok a damašskej ruže, v kombinácií so zmesou rastlinných olejov a masla navracia tón a jas všetkým typom pleti.

Z druhej najbežnejšie tskánskej rastliny vznikla roku 2019 nová rada šampónoch a sprchovacích gélov BIO LE VENERI s bio hroznovou šťavou s regeneračných a hadrataćnými vlatnosťami.

"Idea Toscana nie je len myšlienka, je to každodenný život spoločnosti." 

 

 Fées en Provence

Príbeh Fées en Provence sa začal v juhofrancúzskom meste Aubagne v roku 2010.
Natália Schweckler bola chemička a vášnivá fytoterapeutka. Inšpirovaná pokladmi regiónu Provence prišla s nápadom vyrábať skrášľujúce produkty s rekordným množstvom kvalitných prírodných účinných látok.


Dnes sa väčšina produktov Fées en Provance vyvíja a vyrába v ich laborátoriu v Aix-en-Provance, kde príroda oplýva aktívnymi zložkami, ktoré sú prospešné pre našu pokožku. Fées en Provence vždy uprednostňuje používanie prírodných účinných látok, ktoré sú ohľaduplné k životnému prostrediu aj k vašej pokožke.
Cieľom je vytvárať efektívne kozmetické produkty, ktoré je radosť používať, formulované iba s aktívnymi zložkami a procesmi, ktoré sú certifikované vegánske a organické.


Fées en Provence používa vzácne ingrediencie, ktoré sa bežne nepoužívali. Pracujú s rastlinou ‘totum’, teda s hydroglycerínovými extraktmi, maceráciami či destiláciami. Pri každom novom produkte venujú osobitnú pozornosť kvalite účinných látok, ktoré používame. Dôležitá je aj zmyslová príťažlivosť, preto sú kľúčové hladké textúry a jemne vône. Pokiaľ je to možné spolupracujeme miestnymi ekologickými výrobcami a aboratóriami v regióne Provence-Alpes-Côte d’Azur.n

 

 Demain Beauty

Zakladateľkou značky je Sandra Gasmi, ktorú viedlo k založeniu uvedomenie, že nedávala kozmetiku na pokožku svojich detí zo strachu, že ich tým otrávi.
Preto za rozhodla vytvoriť Demain, aby ukázala svetu, že je možný iný spôsob a to ponúkať stopercentne čistú, prírodnú a certifikovanú organickú starostlivosť o pleť bez strachu o seba a svojich blízkych.

Kozmetika je vegánska, stopercentne prírodná, Cosmos Organic s certifikáciou Ecocert a obohatená o prebiotiká a probiotiká. Pretože jednou z priorít spoločnosti je starostlivosť o mikrobióm, základ nášho imunitného systému. Taktiež minimalizujú negatívny vplyv na planétu použitím univerzálnych, viacúčelových produktov zabalených v stopercentne recyklovateľných obaloch.


Pred uvedením produktov na trh bolo potrebných viac ako 2 roky výskumu a vývoja, 84 až 105 testov, aby vyvinuli inovatívne receptúry a špičkové textúry. Každá zložka bola starostlivo vyberaná pre svoju účinnosť a použitá v ideálnych pomeroch.

Preto si stanovili najprísnejšie špecifikácie, aby zaručili bezpečnosť receptúr, základom sú žiadne zdraviu škodlivé látky, žiadne zložky získané z chemikálií alebo ropy, nulové množstvo palmového oleja z úcty k zvieratám a planéte, stopercent zložky prírodného pôvodu s minimálne 61 percent zložiek z ekologického poľnohospodárstva.

 

 Urtekram

Spoločnosť Urtekram bola založená v roku 1972 v malom obchode v Kodani, kde sa stretlo priateľstvo a súcit k životnému prostrediu. Dnes produkty nájdete v celej severskej oblasti a Európe, ale aj v rôznych kútoch sveta. Výroba sa nachádza v malebnom Mariager v Jutsku v Dánsku. Tu sa vyrábajú biopotraviny a kozmetické výrobky.


Ponorte sa do sveta vegánskej krásy a zažite pocit starostlivosti z prírodných ingrediencií na vašej pokožke a vlasoch. Produkty sú samokonzervačné, vegánske a certifikované Ecocert COSMOS bio a všetky ingrediencie sú starostlivo vybrané a z 99-100% prírodného pôvodu. S rastlinnými obalmi vyrobenými z odpadu z cukrovej trstiny s použitím menej konvenčných plastov sa spoločnosť Urtekram stará o životné prostredie aj o vás.

 

      Namalei

Zakladateľom tejto talianskej značky je Paolo Morale. Názov Namalei vychádza zo siedmich princípov - PRÍRODA - LÁSKA - ÚŽASNOSŤ - PRIATEĽSTVO - SLOBODA - NADŠENIE - INOVÁCIE, ktoré sú základným kameňom všetkých kozmetických výtvorov. Namalei hovorí o prirodzenom životnom štýle, vyrovnanosti, pozitívnych emóciách, úsmevoch a šťastí, o koncepte harmonickej krásy, ktorá presahuje pominuteľný perfekcionizmus a jemne spočíva na našej jedinečnosti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všetky produkty Namalei sú formulované výberom najlepších surových rastlinných materiálov, ktoré sú múdro zmiešané, aby vytvorili dokonalé spojenie medzi zelenou chémiou a prírodou. Všetky certifikované receptúry BIOAGRICERT neobsahujú zložky živočíšneho pôvodu, pretože sme presvedčení a vedomí si toho, že prostredníctvom rastlín je možné uspokojiť všetky potreby pokožky a blaho človeka, rešpektujúc život a jeho prirodzenú rovnováhu. Rada produktov Solair di Namalei sa zrodila s cieľom zabezpečiť maximálnu bezpečnosť počas pobytov na pláži, chrániť pokožku pred škodlivým pôsobením UV lúčov, vďaka pokročilým receptúram a high-tech solárnym filtrom.