FAQ
V tejto sekcii odpovedáme na vaše najčastejšie otázky. Veríme, že nájdete odpoveď aj na tu vašu. Ak nie, neváhajte nás kontaktovať cez správu.
Sú vaše produkty prírodné?
Áno, všetky produkty sú prírodné, bez parabénov a testov na zvieratách, takmer všetky sú certifikované Cosmos Organic.
Kedy mám začať používať krémy proti vráskam?
S protivráskovou starostlivosťou môžete začať okolo 25. roku. Je to ale individuálne. Záleží na typu pleti, vonkajších vplyvoch a tendencii, akú má pleť k tvorbe vrások. Tu je dôležitá dedičnosť ale aj mimika. Je vedecky dokázané, že celé naše telo starne zhruba od tridsiatky. Inak tomu nie je ani s pleťou. Spomalí sa tvorba kolagénu, pokožka stráca pružnosť a hydratáciu a vykazuje aj ďalšie známky starnutia, ako sú napríklad rozšírené cievky alebo pigmentácia. Znižuje sa tiež činnosť mazových žliaz.
Kedy mám začať používať očný krém?
Ľahké hydratačné očné krémy kľudne od 18. roku. Najdôležitejšia je totiž prevencia, a platí, že číim skôr, tým lepšie. Záleží však aj od stavu pleti. Očnému okoliu ju treba venovať veľkú starostlivosť, pretože je to najcitlivejšie a naslabšie miesto na našej pleti. Z tohto dôvodu sa tvoria aj prvé vrásky práve v tejto oblasti okolo očí.
Čistím si pleť správne?
Veľkým hitom posledných rokoch je takzvané dvojfázové odličovanie. V prvom kroku sa používa prípravok, ktorý vám dokonale rozpustí mejkap a líčidlá. Po ich odstránení z tváre následne použijete ďalší čistič, ktorým už ošetrujete pokožku bez mejkapu a zbavujete ju predovšetkým nečistôt z okolitého prostredia alebo zvyškov produktu či kúskov vaty. Na obe fázy môžete použiť jeden prípravok alebo skombinovať dva rôzne, ako je napríklad olejový čistič, mlieko, gél alebo micelárna voda. Dôležité je, že čistenie by nemalo pleť v žiadnom prípade vysúšať. Ak cítite ťahanie alebo svrbenie, vyskúšajte iný druh prípravku, ktorý vám bude stopercentne vyhovovať.
Ako sa vrstvia produkty?
Celkom jednoducho. Ide o kombináciu viacerých kozmetických prípravkov v určitom poradí.
Napríklad, nanesenie krému a následná aplikácia SPF ochrany sa tiež označuje za vrstvenie. Vo všeobecnosti platí, že to, ako a v akom poradí budete na svoju tvár natierať, závisí od toho, čo vaša pleť toleruje. To, čo jednému robí s pokožkou zázraky, môže druhého extrémne podráždiť. Preto vždy na začiatku používajte maximálne jednu novinku v podobe séra alebo aktívnej látky. Po nejakom čase
(ideálne po mesiaci až dvoch) pridajte ďalšiu zložku. Platí to hlavne pre kyseliny, vitamín C a retinoidy. Ja osobne si pleť umyjem, osuším, vyčistím micelárnou vodou Idea Toscana (tá sa nemusí oplachovať), nanesiem pár kvapiek antiage séra, očný krém a antiage krém od Idea Toscana.
Sú séra naozaj dôležité?
Séra sa stávajú veľmi obľúbeným pomocníkom žien všetkých vekových kategórií. Nečudo, obsahujú totiž veľké množstvo aktívnych látok a doslova za pár minút vás dokážu rozžiariť, hydratovať alebo upokojiť podráždenie. Kombinovať ich môžete prakticky bez obmedzení. Väčšinou sa odporúča začínať od najredších po najhustejšie, pričom každej látke doprajte zopár sekúnd, aby do pokožky poriadne vsiakla.Záver rutiny patrí krému a olejom, ktoré sa podľa svojej hustoty aplikujú pred alebo aj po nakrémovaní.
Čo sú to vlastne parabény? Sú škodlivé? Prečo by sme sa im mali v kozmetike vyhnúť?
Parabény sa použivajú ako konzervačné látky v bežne dostupnej, ale aj luxusnej kozmetike. Taktiež aj v kozmetike vyrábanej v lekárni a v iných liečivých prípravkoch. Najčastejšie sa vyskytujú v dezodorantoch a antiperspirantoch, telových krémoch, rovnako ako v krémoch na tvár či na ruky, a tiež v šampónoch. Vo svete sa realizuje mnoho rôznych výskumov, ktoré preukázali, že po aplikácii prípravku s obsahom parabénov na pokožku sa táto chemická látka veľmi rýchlo vstrebáva do tela, a dokonca už po niekoľkých hodinách sa objaví v krvi.
Parabény môžu byť považované prakticky za netoxické látky, ale najmä pre citlivú pokožku hovoríme o látkach pomerne agresívnych, ktoré môžu spôsobiť zbytočné podráždenie a narušenie rovnováhy pokožky.
Môže si pleť po čase na krém zvyknúť, a ten prestane pôsobiť?
Nemožno povedať, že by krém po čase prestal fungovať. Doporučuje sa ale po nejakej dobe používania krém vymeniť za iný rovnakého typu, ale napríklad od iného výrobcu. Líši sa svojím zložením a výsledný stav pokožky je potom lepší než pri dlhodobom používaní tej istej značky a zloženia. Produkty fungujú stále rovnako, ale v dôsledku zmien v stave pleti (spôsobených rôznymi faktormi ako vek, klíma, ročné obdobie, životný štýl) je potrebné krémy podľa potreby striedať.
Ako skladovať kozmetické výrobky?
Prípravky by sa mali uchovávať na chladnom a suchom mieste, chránenom pred slnkom. Kozmetické prípravky gélovej konzistencie sa doporučujú skladovať v chladničke. Krém, ktorý nepoužívate pravidelne, skladujte tak isto v chladničke, predĺžite jeho trvanlivosť. Jednotlivé zložky časom strácajú svoj účinok a krém po záruke určite nebude fungovať. Trvanlivosť býva rôzna, ale dôležitá je tá po otvorení. Väčšinou sa pohybuje od šesť mesiacov do dvoch rokov.